Podsumowanie roku 2018

Minął pierwszy rok funkcjonowania Bractwa. Co udało się osiągnąć?

1. Udowodniliśmy, że klub to Ludzie a nie miejsce. Nie udało się uzyskać bramy jednak nie przeszkodziło to w funkcjonowaniu i szybko znaleźliśmy przyjazne miejsce.

2. Nawiązaliśmy stałą współpracę z Czarnej Kozy Zagrodą w Brzeźnie. Iza i Krzysztof przygarnęli nas w swoich progach i jest nam tam całkiem dobrze.

3. Przez cały niemal rok spotykaliśmy się regularnie w Zagrodzie przy dźwiękach NEMO.

4. Ela zorganizowała wiosną rajd „Powitania wiosny”, jesienią Andrzejki a w grudniu spotkanie opłatkowe. Każda z tych imprez zgromadziła po kilkadziesiąt osób. Brawo Elu!

5. Zorganizowaliśmy wiosną konkurs „Moja Polska. Tożsamość w globalnej wiosce”. Latem odbył się rejs nagrodowy portami drugiej Rzeczypospolitej na pokładzie Baltic Star. Konkurs odbył się pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego a także był częścią ogólnopolskich obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

6. Dzięki współpracy z Muzeum Gdańska – oddziałem Twierdza Wisłoujście – zorganizowaliśmy zlot „Kurs na Twierdzę” – całkiem zacna impreza nam wyszła. I będzie kontynuowana w roku 2019. Pierwszy zlot też był objęty patronatem Marszałka.

7. Stworzyliśmy facebookowy profil Bractwa, który zgromadził już ponad 400 sympatyków.

8. Bractwo stało się istotnym partnerem Pomorskiego Programu Edukacji Morskiej.

9. Zostaliśmy krajowym partnerem Atlantic Challenge International (szczegóły wkrótce).

W Nowym Roku pragniemy rozwinąć działalność żeglarską ze szczególnym naciskiem na rozwój młodych wilków morskich.
Żyjcie w zdrowiu i pomyślnych wiatrów :)!
Robert

Dodaj komentarz