Spotkanie z Przygodą – Tadeusz Piotrowski

We wtorek 12 marca o godzinie 19 zapraszamy do „Czarnej Kozy Zagrody na interesującą i bogato ilustrowaną prezentację Danuty Piotrowskiej o Tadeuszu Piotrowskim /swoim mężu/, wybitnym polskim alpiniście, który należał do ścisłej polskiej czołówki alpinistycznej, a kilka z jego osiągnięć zapisało się na trwałe w historii alpinizmu światowego. Tadeusz zginał w 1986 roku podczas zejścia z K2, po przejściu z Jerzym Kukuczką nowej niezwykle trudnej drodze na tej Górze Gór.

Tadeusz Piotrowski (ur. 1940 w Kołkach na Wołyniu, zm. 10 lipca 1986 na stokach K2 w Karakorum) – polski taternik, alpinista i himalaista, autor książek o tematyce wspinaczkowej.
Wspinaczki w Tatrach rozpoczął w początku lat 1960., w czasie studiów na Politechnice Szczecińskiej. Na przełomie lat 1960. i 1970. zyskał opinię wybitnego wspinacza o niezwykłych możliwościach i legendarnej odporności, z czasem specjalizującego się we wspinaczce zimowej i wspinaczce w górach najwyższych. Należał do ścisłej polskiej czołówki alpinistycznej, a kilka z jego osiągnięć zapisało się na trwałe w historii alpinizmu światowego.

Gospodarzem spotkania jest Michał Kochańczyk 🙂

Dodaj komentarz